Yhteystiedot – akan.fi

Yhteystiedot

Borgå folkakademi

Runeberginkatu 16–18
06100 Porvoo

Sähköposti: info@akan.fi
Puhelin: 019 5769 500


Hallinto


Catharina ”Cati” von Schoultz
Toimitusjohtaja / rehtori
040 0811 588
catharina.vonschoultz@akan.fi

Peik Holländer
Apulaisrehtori
040 0622 461
peik.hollander@akan.fi

Beatrice Wahlström
Talouspäällikkö
044 7350 450
ekonom@akan.fi


Carina Nyholm
Talousassistentti / toimisto sihteeri
019 5769 500
info@akan.fi

Nina Wackström
Kurssisuunnittelija
040 5687 027
nina.wackstrom@akan.fi


Opettajat


Jermo Grundström
opetusvastaava Näyttelijäntyö
044 0313 234
jermo.grundstrom@akan.fi

Kim Gustafsson
tuntiopettaja Näyttelijäntyö
040 6495 655
kim.gustafsson@akan.fi

Hanne Kauppinen
opetusvastaava Tanssi
040 1830993
hanne.kauppinen@akan.fi


Peik Holländer
opetusvastaava Musiikki
040 0622 461
peik.hollander@akan.fi

Jonas Häggblom
opetusvastaava Kansanopistovuosi – EfterNian
040 5013 093
jonas.haggblom@akan.fi

Katinka von Kraemer
opetusvastaava Ruotsi – International Swedish course
050 5388 829
katinka.vonkraemer@akan.fi


Christina ”Chrusse” von Pfaler
opetusvastaava Koirakonsultiti
050 3472 596
christina.vonpfaler@akan.fi

Maria ”Trolle” Ingman
opetusvastaava Eläimet ja eläintenpito
044-9143612
maria.ingman@akan.fi

Jakob Simola
tuntiopettaja Kansanopistovuosi – EfterNian, ja Ruotsi – International Swedish Course

jakob.simola@akan.fi


Kristoffer Wilén
opetusvastaava Kestävä tulevaisuus
kristoffer.wilen@akan.fi

Tina Nyfors
opettaja Kestävä tulevaisuus
tina.nyfors@akan.fi


Keittiö & Kiinteistö


Maj-Gret ”Maja” Saarinen
keittiön esimies
044 7350 451
maj-gret.saarinen@akan.fi
Keittiö
044 7350 452
koket@akan.fi

Agneta Wahlström
emäntä
agneta.wahlstrom@akan.fi

Gunilla Sandström
siivooja
gunilla.sandstrom@akan.fi


Peter Ek
talonmies
040 8495 306
peter.ek@akan.fi


Laskutusosoite

Borgå folkakademi Ab
PL 157
06101 Porvoo

Laskut voi myös lähettää sähköpostitse osoitteeseen:

info@akan.fi
(Huom! Voimme vastaanottaa ainoastaan pdf-tiedostoja)